Nasıl Arnavut Vatandaşı Olabilirim?

tarafından | Vatandaşlık Hizmetleri, Yurt Dışı

Vatandaşlarımız Türkiye Cumhuriyeti Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından e-devlet sistemi üzerinde hizmete açılan Alt Soy – Üst Soy sorgulama hizmeti ile üst soylarının Arnavutluk Cumhuriyeti sınırlarında doğmuş olduğunu gördüklerinde bu ülke ile ilgili bağları olduğunu anlamakta ve Arnavutluk Cumhuriyetinin vatandaşlığını alıp alamadıklarını da öğrenmek istemektedirler.
Öncelikli olarak Arnavutluk Cumhuriyeti vatandaşlığına yazılı olarak müracaat yapmak zorunludur. Başvurucuların Arnavutluk vatandaşlığına başvurusu sırasında bazı belgeleri de apostil şerhine haiz ve çevirisi yapılmış olarak ilgili kuruma sunmak zorundadır.
Vatandaşlarımızın soylarının Arnavutluk Cumhuriyeti sınırlarında kalan bir yerleşim yerinden geldiğini belgelemek ve ilgili devlete karşı kanıtlamak zorundadır. Her ne kadar Arnavutluk Cumhuriyeti başvurular üzerinde bir inceleme yapıyorsa da bu inceleme imkanlar dahilinde araştırma aşamasına geçemeyen basit bir süreci ifade etmektedir. Bu durumda vatandaşlarımızın Arnavutluk Cumhuriyeti arşivlerinde araştırma yetkinliğine sahip kişi yada kurumlarla çalışmaları başvurunun sonucu için son derece önemlidir.
Eren Avukatlık Ofisi Arnavutluk’da faaliyet gösteren bir Avukatlık Ofisi olduğundan siz müvekkilleri adına tüm süreci hızlı tam olarak eksiksiz olarak Arnavutluk’da avukatlar ile takip etmektedir.
Bizim ile çalışmak için Eren Avukatlık Ofisine bilgi@eren.gen.tr elektronik posta adresinden 7/24 ulaşabilirsiniz.