tNasıl Arnavut Vatandaşı Olabilirim?

Arnavut vatandaşı olmak isteyen kişiler e-devlet sistemi üzerinde hizmete açılan Alt Soy – Üst Soy sorgulama hizmeti ile kökenlerini araştırmaya başladığından kökeni ile ilgili bilgiler edinmektedir. Kişiler üst soylarının Arnavutluk Cumhuriyeti sınırlarında doğmuş olduğunu gördüklerinde bu ülke ile ilgili bağları olduğunu anlamaktadır. Araştırmalarını ilerlettiklerinde ise Arnavutluk Cumhuriyetinin vatandaşlığını alabileceklerini öğrenmektedir. Kısmen doğru olan bu yaklaşımın, Arnavutluk vatandaşlığına başvurularında önceliklerin öğrenilmesi ile değişecektir.
Öncelikli olarak Arnavutluk Cumhuriyeti vatandaşlığına yazılı müracaat yapmak zorunludur. Başvurucuların Arnavutluk vatandaşlığına başvurusu sırasında bazı belgeleri de apostil şerhine haiz ve çevirisi yapılmış olarak ilgili kuruma sunmak zorundadır.
Vatandaşlarımızın soylarının Arnavutluk Cumhuriyeti sınırlarında kalan bir yerleşim yerinden geldiğini belgelemek ve ilgili devlete karşı kanıtlamak zorundadır. Burada dikkat edilecek husus; Arnavutluk vatandaşlığına başvurulduğunda belgeleme sürecinin Arnavutluk arşivlerinde yapılması gerektiğidir.

Her ne kadar Arnavutluk Cumhuriyeti başvurular üzerinde bir inceleme yapıyorsa da bu inceleme imkanlar dahilinde araştırma aşamasına geçemeyen basit bir süreci ifade etmektedir. Bu durumda vatandaşlarımızın Arnavutluk Cumhuriyeti arşivlerinde araştırma yetkinliğine sahip kişi yada kurumlarla çalışmaları başvurunun sonucu için son derece çok önemlidir.
Eren Avukatlık Ofisi Arnavutluk’ta faaliyet gösteren bir Avukatlık Ofisi olduğundan siz müvekkilleri adına tüm süreci hızlı tam olarak eksiksiz olarak Arnavutluk’ta avukatlar ile takip etmektedir. Arnavutluk vatandaşlığını almanızı sağlayacak doğum belgeleri, üst soyun evlilik belgelerinin Arnavutluk arşivlerinde bulunması için avukatlık ofisimizden hizmet alabilirsiniz. Avukatlık ofisimiz vatandaşlık hukuku alanındaki tecrübeleriyle müvekkillerine Arnavutluk’ ta eksiksiz hukuki danışmanlık verebilmektedir.
Bizim ile çalışmak için Eren Avukatlık Ofisine 0212 243 22 44 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.