MAKEDONYA

Makedonya Vatandaşlığına Başvuru Nasıl Yapılır?

MAKEDONYA

Makedonya’ da 2012 yılından beri avukatlık hizmeti vermekteyiz. 2016 yılı Makedonya’daki çifte vatandaşlık başvuruları, miras davalarımızın sayısı ve talepleri hızla artmaya başladığı yıldır. Bu sebeple Gostivar ofisimizi ise 2016 yılında Makedonya’da açtık. Miras hukukunun temeli olan soy bağı çalışmaları sırasında Makedonya nüfus araştırmaları konusunda uzmanlaştık. Özellikle müvekkillerimizin “İzvod Na Rodeni” belgesini bulması konusunda uzman bir avukatlık ofisi haline geldik. Bu uzmanlığımız ile Makedon göçmenlerinin Makedonya çifte vatandaşlık başvurularında avukat olarak danışmanlık vermeye başladık. Sonrasında ise Makedonya’da oluşan tecrübe ve çevremiz ile Türk yatırımcılara ve Türk şirketlere Makedonya’da avukatlık hizmeti vererek Türk yatırımcıların haklarını savunmaya başladık. Türk şirketlerin sorunsuz bir şekilde Makedonya pazarına girmesine yardımcı olarak bu süre zarfında Makedonya’daki büyük Türk yatırımlarının çoğunda ofisimiz de danışmanlık hizmeti vererek Türk müvekkillerimizin başarılarında pay sahibi olduk. Makedonya’daki kamu kurumlarındaki iş yapabilme yetkinliğimiz ile hukuki danışmanlık konusunda Türk vatandaşlarının yanında Avrupa Birliği ve Amerika vatandaşlarına da danışmanlık hizmeti verdik.

Kuzey Makedonya Cumhuriyetinde 2012 yılından beri müvekkillerimiz adına anahtar teslim vatandaşlık başvuruları yapmaktayız. Makedonya’daki doğum belgesinin bulunması, özgeçmiş metninin hazırlanması, noter tasdikleri ve Makedonca yeminli tercüme işlemlerini ofisimiz avukatlarının denetimde neticelendirmekteyiz. Dosya takibi ile kamu tahkikatı süreci, İç İşleri bakanlığı komisyon incelemesi aşamalarında tam temsil hizmeti vermekteyiz. Makedonya Cumhuriyeti’nde bir tebliğ adresi ihtiyacınızı ortadan kaldırıyoruz. Nüfus kayıtlarının eşleştirilmesi, maddi hataların düzeltilmesi aşamasında tam ve eksiksiz hukuki danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Eski göçmenlere Makedonya vatandaşlığının verildiği haberlerinin yayılması, Makedonya çifte vatandaşlığı alan kişilerin sayısının artması, Makedonya’ da ailesinin mirası olan kişilerin vatandaşlık yollarını da araştırmaya başlaması, Makedonya vatandaşlık yasasında yapılan olumlu değişiklikler ile birlikte Makedonya vatandaşlık başvuruları için ofisimize müracaat eden kişilerin sayısı da ciddi bir şekilde artmaya başladı. Makedonyadaki ofisimiz ile çifte vatandaşlık başvuru hizmetlerini one stop shopping modeli neticelendirmekteyiz.

Makedonya vatandaşlığına başvurmak isteyen müvekkillerimiz adına, müvekkillerimizin Makedonya’ya gelmeleri gerekmeden tüm süreci  avukatlarımız vasıtasıyla eksiksiz takip etmekteyiz.

Makedonya vatandaşlığına başvuru sürecinin, başlangıcından bitimine kadar soy bağının kurularak vatandaşlık alınması konusunda uzman avukatlarımızca takip edilmesini ve Makedonya devleti ile avukatlarımızın diyaloğa geçmesini istiyorsanız bizi muhakkak arayın.

Makedonya’ da Eren avukatlık ofisinden danışmanlık almak için [email protected] adresinden bize 7/24 ulaşabilirsiniz. Makedonya vatandaşlığı konusunda ofisimiz ile irtibata geçmek için Makedonya Vatandaşlığı Formunu doldurarak bize iletebilirsiniz.

Makedonya vatandaşlık başvuruları için sorularınızı, taleplerinizi, Makedonya Vatandaşlığı Başvuru Formu linkinden bize iletmenizi önemle rica ederiz.

Sayın ziyaretçiler, aşağıda linki verilen Makedonya vatandaşlık başvurusu için gerekli asgari şartlar listesi ve Makedonya vatandaşlığı için gerekli belgeler listesi günceldir. Haftalık olarak ofisimiz tarafından denetlenmekte ve bir değişiklik olması halinde güncellenmektedir.