MAKEDONYA

Eren Avukatlık Ofisi olarak Balkanlarda çalışmaya başladığımız 2009 yılından beri Makedonya’da da müvekkillerimize Makedonya vatandaşlığına / Makedonya çifte vatandaşlığına başvuru hizmetlerini vermekteyiz.

*Eski göçmenlere Makedonya vatandaşlığının verildiği haberlerinin artması,
*Makedonya çifte vatandaşlığı olan kişilerin sayısının artması,
*Dedesi Makedonya vatandaşı olan kişilerin vatandaşlık yollarını araştırmalarının artması,
ile birlikte Makedonya vatandaşlık başvuruları için ofisimize müracaat eden kişilerin sayısı da ciddi bir şekilde arttı. İş yoğunluğumuzun Makedonya’ da aniden artması sebebi ile 2016 yılında Makedonya’ da vatandaşlık başvuru süreçlerini doğrudan takip edebilmek için Makedonya’ nın Gostivar şehrinde daimi bir ofis açtık.

Gayrimenkul hukuku, miras hukuku ve danışmanlık hizmetlerinde oluşan uluslararası tecrübelerimiz neticesinde oluşturduğumuz iş ağımız ile faaliyete başladığımız ofisimizde, müvekkillerimize Makedonya çifte vatandaşlığı başvurusunda bulunmak, oturum ve çalışma izni alınması, şirket kurulumu, taşınmaz satın alınması konularında danışmanlık hizmeti vermekteyiz.
Ülkemizde özellikle soy bağı yoluyla vatandaşlık almak isteyen müvekkillerimize Makedonya’ da vatandaşlık başvurularının yapılması, evrak takibi, Makedonya arşivlerinde araştırma yapılması konularında eksiksiz danışmanlık hizmeti verebilmekteyiz. (Vatandaşlık hakkı kazanan müvekkillerimize, kimliklerini almak ve vatandaşlık başvuru sürecini nihayete erdirmek için şehir rehberi hizmeti de vermekteyiz.)

Makedonya vatandaşlığına başvuru sürecinin başlangıcından bitimine kadar ofisimiz avukatlarınca takip edilmesini ve Makedonya devleti ile avukatlarımızın diyaloğa geçmesini istiyorsanız bizi muhakkak arayın.

Makedonya’ da çifte vatandaşlık başvurusunda bulunmak için bilgi@eren.gen.tr adresinden bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

Makedonya vatandaşlığına başvuru yapılması için gerekli belgelere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.